O autorze
Z wykształcenia psycholog. Swoją wiedzę wykorzystuje w pracy z singlami i parami planującymi małżeństwo. Jako matchmakerka - personalny doradca, wspiera w poszukiwaniach życiowego partnera. W pracy z parami, jako wedding plannerka, wspiera narzeczonych w każdym aspekcie przygotowań ślubu i wesela.

Organizatorka perfekcyjnych uroczystości. Profesjonalny doradca, pionierka i promotorka zawodów konsultanta ślubnego i matchmakera w Polsce.

Właścicielka Aspire - jednej z najbardziej doświadczonych i najdłużej działających agencji wedding plannerskich w kraju oraz Aspire Matchmakers - agencji specjalizującej się w konsultingu i profesjonalnym doborze partnerów.

www.aspire.pl
www.aspirematchmaking.pl

Noworoczne postanowienia – w tym roku nie będę już sam!

Przełom roku to dla wielu z nas czas wyjątkowy – czas podsumowań i czas robienia planów na przyszłość. Wraz z nadejściem Nowego Roku chcemy wprowadzać do swojego życia zmiany, dlatego to właśnie w styczniu wypełniają się ludźmi siłownie, kluby fitness, salony urody. Nad wyglądem można popracować, a czasem nawet szybko dokonać spektakularnej zmiany. Z innymi aspektami życia nie jest już tak łatwo. Bo jak zmienić życie singla na życie w szczęśliwym, dopasowanym związku?

Nie obawiajcie się, to nie jest tekst dla kobiet, które wierzą, że za miłością wystarczy się rozejrzeć, a wtedy na pewno spotka się idealnego mężczyznę w czasie stłuczki lub w czasie omdlenia w metrze, tak przecież zdarza się w amerykańskich filmach. Na ekranie zadziwiająco często strzała amora pojawia się w dramatycznych okolicznościach. Nie jest to też tekst dla Panów, którzy szukają romansu lub pięknej "księżniczki" na weekend. Nie każdy, kto pragnie dokonać zmiany i aktywnie chce zająć się ułożeniem swojego życia, jest desperatem.

Wiele osób poznaje się w internecie. Historie par, które spotkały się na portalu randkowym, nikogo już nie zaskakują. Klienci, dla których organizuję śluby, poznają się zwykle albo w pracy, albo na portalu randkowym właśnie, albo ewentualnie u znajomych. Rzadko słyszę, że było łatwo. Pierwszego męża, pierwszą żonę można poznać w liceum, na studiach, na wakacjach, z kolejnym związkiem nie jest już tak prosto. Co robić, jeśli w naszym otoczeniu wyczerpaliśmy możliwości poznania partnera? Nie chcemy ryzykować romansu w pracy, chcemy wyjść poza swoje środowisko i mieć kontrolę, nad tym, z kim się spotykamy? Nie chcemy żadnych randek w ciemno.

Serwis randkowy.
Jest ich masa. Sprofilowane, katolickie, ukierunkowane na romans, ukierunkowane na kryterium zarobków. Dane pokazują, że informacje zadeklarowane w portalu często mocno mijają się z rzeczywistością. Poza tym idea portalu zakłada indywidualne inicjowanie kontaktów z potencjalnymi kandydatami na spotkanie. Nie każdemu to odpowiada. Nie każdy ma na tyle dużo wolnego czasu, by umawiać się na dziesiątki randek, z których jedna być może okaże się sukcesem. Nie każdy ma odwagę na spotkanie z anonimową osobą z sieci. Nie wiemy, ile prawdy jest w opisie i zdjęciach. Gdy zdjęcia nie ma, wierzymy tym mniej. Ale czy samotny prezes znanej firmy powiesi w portalu randkowym swoje prawdziwe zdjęcie i zaryzykuje bycie rozpoznanym przez któregoś ze swoich pracowników? Przed randką możemy dokonać wstępnego, choćby internetowego researchu. Wszędzie czai się jednak jakieś ryzyko.

Imprezy dla singli.
Idea słuszna, choć ponownie decyzja „w ciemno”. Bo skąd można wiedzieć, jakiego typu ludzie pojawią się na takim party. Speed dating - w USA bardzo popularny, w Polsce od jakiegoś czasu ma swoich fanów. Ale czy 45 latek z dobra pozycją zawodową i majątkiem, przyjdzie na taki event?


Biura matrymonialne.
Mają i proponują wybór z mniejszej lub większej bazy osób, które same również są zadeklarowanymi singlami. Niekoniecznie jednak w danej bazie muszą znaleźć się odpowiedni kandydaci – a biuro proponuje spotkania z osobami, które ma w bazie, nie szuka nowych możliwości sprofilowanych na potrzeby klienta.

A może matchmaker?
Matchmaker – profesjonalny, personalny konsultant, którego zadaniem jest aktywne poszukiwanie dla klienta potencjalnego kandydata na partnera lub partnerkę. To w Polsce na razie mniej znane, ale na świecie zyskujące coraz większą popularność rozwiązanie. Doświadczenia własne i przykłady ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii sprawiły, że sama zostałam matchmakerem. Wyszukuję kandydatów na zlecenie. Każda osoba, z którą współpracuję, jest w pełni zweryfikowana. Są pytania, których nie wypada zadawać podczas pierwszego spotkania, ale na które odpowiedzi chciałoby się znać najchętniej już przed pierwszą randką. Za moich klientów zadaję je ja. Każdy ma gwarancję 100% dyskrecji i anonimowości.

Usługa Aspire Matchmakers jest skierowana do wymagających, świadomych swoich potrzeb kobiet i mężczyzn powyżej 25 roku życia. Profesjonalnie kojarzymy pary, przenikamy różne środowiska niczym "łowcy głów". Usługa jest dość kosztowna, ale też działamy intensywnie i aktywnie wyszukujemy najlepszych kandydatów. Czasem są to prawdziwe wyzwania. Nie jesteśmy w stanie pracować dla każdego, selekcjonujemy kandydatów. Nasi klienci nie mają dostępu do bazy – nie przeglądają profili jak w serwisie randkowym. To my selekcjonujemy i wskazujemy potencjalnych kandydatów, z którymi mogą rozważyć spotkanie. Dodatkowo organizujemy konsultacje specjalistyczne, imprezy tematyczne, na których Klienci mogą się poznać, w mniej sztywnych warunkach niż randka w kawiarni 1 na 1.

To fascynująca praca. Znajdą się na pewno oponenci, ale już dziś wiem, że jest mnóstwo entuzjastów tego rozwiązania. To osoby, które chcą dokonywać zmian ograniczając ryzyko. Zawsze warto wiedzieć, że się ma wybór i wybrać rozwiązanie najbardziej dogodne dla siebie. Wszystkich, którzy w ramach noworocznego postanowienia chcą wreszcie znaleźć partnera na życie zapraszam na www.aspirematchmaking.pl.
Trwa ładowanie komentarzy...